Přehrávač

Sponzoři

www.autoclinic.cz

Partneři

www.kframe.cz
www.fotojursa.cz

Odkazy

Kapela

Bio kapely VERNUS

V době když jsme VERNUS zakládali jsme přemýšleli jakou cestou se dáme. Každý z nás měl trochu jinou představu o žánru, který budeme hrát, ale všichni do jednoho jsme se shodli, že chceme, aby nás to bavilo a především, aby to bavilo lidi a chodili se na koncerty odreagovat. Museli jsme hodně dlouho zkoušet, abychom zjistili, co vlastně bude VERNUS představovat. Bohužel se to neobešlo i bez drobných personálních změn, ale to už si prostě showbyznys vyžádal sám :)
Co stojí za zmínku je fakt, že nejsme kapela složená z pěti studentů, kteří si řekli, že budou mít kapelu a tak ji mají. Od začátku nás baví ironie. Životní osudy a postřehy, vždy trochu přitáhneme za vlasy, aby se stal svět alespoň na chvíli méně vážným. Tomu všemu nasvědčuje i věkové rozmezí členů kapely, nejmladšímu je 21 let a nejstaršímu je 45. I to je neuvěřitelný úspěch, kdy se různí lidé s různými zkušenostmi shodnou na tom, že se dají na „fun - punk –rock“ (tak většinou VERNUS rádi titulujeme). 
Směr už jsme měli a bylo pouze a jen na nás, vytvořit repertoár, kterým se budeme na našich vystoupeních prezentovat. Nechtěli jsme nic uspěchat a zavřeli se skoro na dvě zimy do zkušebny, abychom vyplnili díru na trhu a směřovali VERNUS tam, kam od začátku patří. Výsledkem naší dvouleté práce byl zároveň i materiál na první CD s názvem „Vrtošivá rajda“. CD jsme natočili na začátku roku 2012 a v září toho samého roku vyšla k CD i odborná recenze, která světe div se, dopadla velice dobře. Recenzi můžete najít na www.criticmusic.cz.
V současné době (2013) hrajeme na různých festivalech, motorkářských srazech a v klubech, kde se snažíme propagovat „Vrtošivou rajdu“ a samozřejmě sbíráme nové náměty k novým písničkám, protože VERNUS má i do budoucna spoustu trumfů v rukávech.
Píše se rok 2014, kroky Drahoše a Vernusu se v létě rozcházejí a kapela začíná hledat nového zpěváka. Zpočátku beznadějná situace skončí ještě před začátkem roku 2015 příchodem nové posily - Pavla Horáka alias Kw4ka. Kapela pilně zkouší a v roce 2015 se fanoušci můžou těšit na několik koncertů na festivalech nebo motorkářských srazech. V průběhu roku se připravujeme na velké změny a hlavně na novou show, máte se na co těšit.


Složení kapely:

Pavel Horák: hlavní zpěv Pavel Dítě: sólová kytara, zpěv Theodor Tiller: hobl kytara, zpěv Vraťa Žák: basová kytara Jan Eliáš: bicí Martin Klobas: bicí, perkuse

Další členové Vernus Teamu:

Jan Konečný: official sponzor za Autoclinic Víla Gumovka: stálá účastnice našich koncertů Theodor Tiller Jr: technik a bedňák